Published On: 25 Prill, 2016

Atifete Jahjaga, Ilir Deda dhe tre të tjerë do të formojnë partinë e re

Lëvizja Vetëvendosje nga sot ka mbetur me një anëtarë më pak, kjo pasi që Ilir Deda ka zyrtarizuar dorëheqjen e tij nga ky subjekt.

Deda ka bërë të ditur se së shpejti do të formojë një parti të re, mirëpo nuk ka bërë të ditur se kush do të jetë pjesë e kësaj partie.

 Telegrafi ka mësuar nga burime të afërta me Ilir Dedën se në mesin e emrave të cilët do t’i bashkohen partisë të cilën do ta udhëheq vetë Deda janë analistët: Besa Luzha, Imer Mushkolaj, Lumir Abdixhiku.
 Po ashtu të njëjtat burime kanë bërë të ditur se është e vërtetë që kësaj partie do t’i bashkohet edhe ish- presidentja Atifete Jahjaga.

“Po është e vërtetë që partisë të cilën do ta drejtojë Ilir Deda do t’i bashkohet edhe ish- presidentja Atifete Jahjaga”, ka thënë ky burim.

Ndërkaq, sot në media është përmendur se pjesë e kësaj partie do të jetë edhe Mimoza Kusari-Lila, Vjosa Osmani, e Ramdan Zejnullahu.

Për dallim nga Osmani e Kusari-Lila të cilat nuk kanë dhënë ende ndonjë deklaratë se a do të jenë pjesë e kësaj fryme të re politike, ish-rektori Zejnullahu e ka mohuar një gjë të tillë.

Të njëjtën e ka bërë edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti./Telegrafi/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Syla_Gjakove thotë:

  Atifete Jahjaga a nuk u ngope duke shetitur krejt boten tani edhe parti te re

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Kemo thotë:

  Kjo është partia e re Amerikane.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...