Published On: 21 Shkurt, 2016

Ateherë kur i tërhiqte zvarrë policia femrat shqiptare

 

Agim Vuniqi

Atë që ka thënë Hashim Thaçi menjëherë pas protestës paqesore ishte një “margaritarë” i neveritshëm i komunikimit me qytetarë, që iu ishte adresuar popullit, të cilët paqesisht demonstronin kundër abuzimit të pushtetit, dy marreveshjeve te demshme, korrupcionit galopant, krimit të organizuar… “Kanë dërguar mesazhe ‘na pritni sot në Prishtinë’, ‘na pritni në Qeveri kryeministër, Mustafa, zëvendëskryeministër, Thaçi’. Ne ishim këtu, njëzet metra në distancë me ta. Nuk erdhën. I pritëm. Kësaj radhe kishim vendosur që të mos i presim me kafe, por t’ua japim përgjigjen e merituar. Dhe, si u larguan? Me bisht nën shalë, si qyqarë”, ka deklaruar të mërkurën Thaçi.
Si mund të zgjidhet president një politikan i tillë i papërgjegjshëm, dhe çuditërisht asnjë deputet i kësaj përbërjeje që përfaqëson shumicën nuk reagoi, as ateherë kur i tërhiqte zvarrë policia femrat shqiptare, nuk di kend përfaqësojnë ata???

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...