Published On: 23 Mars, 2016

At Nikolla Marku: Është zgjedhur antishqiptar, pasardhësi i antishqiptarit Janullatos

Kisha ortodokse Shqiptare që prej vitin 1991 drejtohet nga shenjtëria e tij Anastas Janullatos, një antishqiptar i regjur. Por ky është shqetësimi më i vogël për drejtuesin e kishës “Shentja Mari” në Elbasan, At Nikolla Marku.

Duke komentuar nismën e fundit të Kishës Ortodokse për rikthimin e pronave, At Nikolla Marku ngre alarmin se kreu i kishës Ortodokse Anastas Janullatos ka zgjedhur pasardhësin e tij. Dhe kjo sigurisht jashtë statutit të kësaj Kishe. Shqetësimi rritet edhe më shumë për At Nikolla Markun, i cili nuk pranon të thotë emra por mjaftohet duke thënë se: “Është antishqiptar”.

“Pronat janë cinike, pse them cinike, sepse ai ka shti të gjitha në dorë, ekonominë, njerzit i ka për vete të gjithë, ka caktuar dhe vendin ku do të qëndrojë pas vdekjes së tij dhe ka caktuar dhe njeriun i cili do të marrë kryesinë e Kishës shqiptare. Që për turp të zotit po e pranuam do të jetë më katastrofë se e para që erdhi Janullatos”, thotë At Nikolla Marku për INTV.

 
Displaying 5 Comments
Have Your Say
 1. Genci thotë:

  Ilir e di historin e janullatosit si ka ardhur ne shqiperi?
  Ta them une e solli kisha Greke bashke me asfalin greke nga afrika se Janullatosi ishte ne afrike or mik,po nejse kjo eshte tjeter gje,me e keqa eshte se ai MUT eshte antishqiptar dhe kjo eshte problem dhepara nje muaji ne Amerike foli kunder interesave te shqiperise,prandaj une jam me At Nikolla Markun.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. ilir thotë:

  Janollatusi nuk eshte antishqiptar Nikolle Marku mund te jete antishqiptar por jo Janollatusi kryeprifterinjte emerohen nga patiarkana e stambollit dhe ai eshte i emeruar Nikolla nuk eshte i emeruar si prift ne shqiperi nga kisha shqiptare ai ka ardhur si prift nga maqedonia qe nuk eshte brenda patriarkanes kku eshte kisha shqiptare ai eshte nje prift qe ka zene nje kishe dhe nuk degjon njeri njesoj si hoxhallaret qe jane ne gjy qe pregatisin dhe dergojne luftetare ne si keta hoxhallare nuk jane brenda komunitetit shqiptar si dhe nikolla pra eshte i pa ligjshen

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 3. Skender.Zogu thotë:

  Turpé i madhé qé té ket drejtén Janullatosi t’emnojé Kryetarin e kishes Ortodoks shqiptar.Bashkohoni me At Markun me peticion shqarkoni drejtat”ilegjitim’qé perdoré spioni grec Janullatosi.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 4. margarit thotë:

  Nuk e di si i ka rregullat kisha, por ashtu si nje parti apo udheheqes partie fiton me votimin e te gjitheve, ashtu edhe udheheqesi fetar duhet te zgjidhet me votimin e te gjitheve. Nuk ka pse ta emeroj Janullatosi, ky rregull ndiqet edhe per PAPEN e Vatikanit, se Janullatosi nuk eshte PERANDOR ne shpi te botes. Fjala ishte qe te vinte per pak muaj dhe zuri vend e u ngul per gjith jeten. Faji eshte i qeverrive shqipetare, qe justifikohen ”po ja ne kemi shume refugjat ne greqi”. Ne se greqia e lith qendrimin e Janullatosit me refugjatet dhe i imponohet shtetit shqipetar??????!!!!!!!!!.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
  • ilir thotë:

   rgarit kisha nuk eshte qeveri ajo ka tjeter organizim e shkrojta dhe me siper kryeprifterinjte emerohen nga stambolli dhe asnje nuk ka thene qe ai do rije 6 muaj ai do rije deri sa patriarkana te emeroje nje tjeter dhe ai tjetri mund te jete i kujdo kombesie mundet edhe shqiptar po qe se do jete i pregatitur si prift dhe nuk eshte me deshire nga besimtaret te vene ke prift te duan se po te jete keshtu ne i ndrojme ne cdo dy jave…..

   Përgjigjiuni
   Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...