Published On: 10 Shkurt, 2016

Assange: Nëse votoni për Hillary Clinton, votoni për luftë

Themeluesi i “Wikileaks”, Julian Assange, ka akuzuar kandidaten e demokratëve për president të SHBA-ve, Hillary Clinton, se me vlerësimet e saj të gabuara, po e promovon luftën.

Assange ka thënë se Clinton vazhdimisht “nxitë njerëzit për vrasje”.
“Zëri i Hillary Clinton-it është zë për luftë të pakuptimtë”, ka shkruar Assange në llogarinë në Twitter, transmeton lajmi.net.
Ai ka thënë se ka eksperiencë shumëvjeçare “të studimit të Hillary Clinton”, dhe se ajo do t’i shtyjë SHBA-të “në luftë të pakuptim e cila zgjeron terrorizmin”.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...