Published On: 7 Prill, 2016

Asnjëherë mos të qofshin hallall paratë, djersa dhe mundi im GJARPËR-president!!!

Hajdutëve të kuq dhe fondit të tyre Vendlindja thërret për një vit ua dhurova 12.000 DM, në ndërkohë veprimtarinë time kombëtare vetëm sa e kisha thelluar edhe më shumë duke udhëhequr Radion Dryekland.

Mustafë Shabani
Vendlindja Thërret kërkon ndihmë, hajdutët dhe kriminelët pasurohen me paratë e të varfërve dhe shkelin në gjakun më të shtrenjtë!!!
Për dy hajdutët e fondeve tona të cilët na kanë hipur ne dhe shtetit dhe nuk na lëshojnë, si dhe për gjithë opinionin e gjerë.
“O Mustafë sikur të ishin të gjithë sikur ti dhe unë, do të ishte tepër lehtë “Ishin fjalet e kryetarit të LDK-së për Badenin Jugor, Rasim Krasniqi, i cili po e shfaqte shqetësimin e tij nga thellësia e zemrës, pasiqë unë i thashë atij po ky far Shtabi i Përgjithshëm po del me komunikata, e në anën tjetër presidentit tonë Dr.Ibrahim Rugova bosat e fondit tonë, ia ndalojnë paratë, dhe ne jemi në luftë”. “Po e di ne jemi në luftë”, vazhdoi R.Krasniqi”, por me paratë tona ne do ti forcojmë dhe nuk do të kemi gjasa ti zbresim kurrnjëherë nga pushteti, meqë ai është qëllimi i tyre i vetëm”.
Pas rënies së familjes Jashari në altarin e lirisë si dhe pas vizitës së miqve të mi Bedri Blakqori; Ismet Badallaj, Bujar Bajraktari, veprimtar të LPK-së me të cilët unë personalisht kisha një bashkëveprim të ngushtë në rrafshin kulturor, e LDK të cilën e udhëhiqte Rasimi në regjionin tonë po ashtu kishte një bashkëpunim të ngushtë në rrafshin kombëtar, meqë të gjitha protestat organizoheshin së bashku, unë e mora në telefon mikun tim të ngushtë dhe veprimtarin më të dallluar të çështjes kombëtare Pjeter Colin, të cilin e informova që fondi i 3%-shit me keqardhjen më të madhe për mua nuk ekziston më tutje dhe obligimet e mia morale në para do i kryej diku tjetër.
Hajdutëve të kuq dhe fondit të tyre Vendlindja thërret për një vit ua dhurova 12.000 DM, në ndërkohë veprimtarinë time kombëtare vetëm sa e kisha thelluar edhe më shumë duke udhëhequr Radion Dryekland, e cila informonte bashkatdhetarët për gjendjen katastrofale në Kosovë, ku po derdhej gjaku i pafajshëm i popullit të ndaluar.
Rasim Krasniqi kishte vizion dhe ia kishte qëlluar 100% .
Ai ishte dhe mbetet njeriu më i repektuar në mesin tonë.

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/seks-skandali-3-i-pergjimeve-erotike-te-ermira-mehmetit-koco-kokedhima-i-dhuron-apartament-ne-himare-2/

http://www.shqiptari.eu/hallall-hashim-harambashi/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Xhafer Leci thotë:

    Nuk mbroj dhe nuk kam fare respekt për Bujar Bukoshin. Bukoshi nuk ja ka ndal dr. Rugovës parat, por disa udhëheqës të LDK-së nuk i kanë bërë raportet financiare… Bukoshi ka kërkuar llogari. Për këtë pyetne Sabri Hamitin, pse i ka thënë Bukoshit, kush je ti me kërkue llogari?! Dr.I. Rugova ka pësue si shumëherë i pafajshëm. Apo është djegur si lisi i njomë afër të thatëve ! Për të tjerat rrethë këtij shkrimi nuk dua të flasë, le ta vlersojnë sejcili për vete.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...