Published On: 15 Prill, 2016

Asnjë pjesëtar i FARK-ut nuk uzurpoi banesa, asnjë pronë! Nuk vraponim pas plaçkave të luftës

 

Sot pas 17 vitesh pjesëtarët tanë ndjehen krenar nga arsyeja se askush nuk mund ta drejtoj gishtin nga ta për ti akuzuar për diçka, por ne nuk ram në grackë të uzurpimeve të banesave, hoteleve, pompave të benzinës, pronave shtetërore.  Ne sot kemi një respekt sepse gjatë luftës kishim një ideal çlirimin e Kosovës, dhe u munduam deri në fund. Falë gjakut të dëshmorëve ne ndodhemi këtu ku jemi, fal miqve tanë që na ndihmuan, ne fituam lirinë, por pjesëtarët tanë mbetën në harresë, por sot ka ardhur fundi i kësaj harrese, çdo pjesëtarë i yni e ka ndërgjegjen e pastër si loti dhe për këtë ndjehemi krenar, të varfër por me kokë lart, duke i kujtuar shokët tanë nuk mund të shkelim mbi gjakun e tyre, sepse ky gjakë ishte edhe i yni. Prandaj, mburremi për luftën tonë të pastër. Kosova ishte vërtetë atdhe i të gjithëve, por pas luftës u bë atdhe i uzurpatorëve dhe assesi, ne nuk e pranuam që të bëhemi pjesë e këtyre klaneve.  FARK·2016-04-15

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/azem-syla-do-te-arrestohet/

http://www.shqiptari.eu/fejton-ekskluziv-dy-dekada-i-mbajtur-ne-sirtar-nga-vrasja-e-kolonelit-ahmet-krasniqi-krimet-dhe-deshtimet/

http://www.shqiptari.eu/cmenduria-serbe-vjen-ne-shqip-grindja-me-e-madhe-shqiptaro-serbe-e-filluar-nje-dekade-me-pare-dy-video-foto/

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Lulzim thotë:

  Edhe une gjindem ne kete foto qe eshte publikuare ne kemi qene ushtare te ushtris qlirimtare te Kosoves keto ndarje fark apo ku ta di une i kane bere pikrishte kta persona qe sote po e udheheqin pushtetin sote(pra pdk dhe ldk)ne te gjithe kemi qene te bashkuarene nje ushtri ndersa kta jo

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. Fadil isufaj thotë:

  Kja asht shum e vertet.se FARK ka luftuar per qlirimin e Kosoves nga shkau e jjo per uzorpimin e kosovs.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(3)
 3. Xhafer Leci thotë:

  Ruajtja e pastërtisë dhe respektimi i ligjit të luftës, janë vlera të çmuara ndërkombtarisht…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...