Published On: 7 Mars, 2016

Askush nuk e merr seriozisht Qosjen. Kjo është më e rëndë se vdekja

 

Shkruan: Kimete Berisha

1. IPKO na ka dërguar një mesazh për 8 mars, me moton ‘gëzoje të shtrenjtën NËNË, me një telefon të shtrenjtë të ipkos, e sende vende.
Ky sms me ofertë i ipkos ka mbërritur edhe në Jetimoren SOS.
Dhe, në të gjithë telefonat e vajzave dhe djemve që u ka vdekur nana.
Ipko nuk e merr parasysh se dikush s’ka nanë.

2. Mësuesja e Kadri Veselit nuk e ka emrin ‘Kimete Berisha’, por ‘Kimete Imeri’.
S’di çka ju ka tek Kadri Veselit dhe me kokëfortësi po e quan ‘Kimete Berisha’!

3. Mimoza Kusarit ju ka tek me vrapu’.
Pa marrë parasysh çka ndodh në Gjakovë, Mimozën e gjen në Gërmi.
Që, çohet para orës 5 të mëngjesit, e merr malin dhe vrapon përditë kurrë pa ndal, si me pas qenë 15-të vjeçe dhe pastaj natën kthehet përsëri në Gërmi për të vrapuar edhe një herë para gjumit, kush nuk e kish marrë me mend!

Nuk ke vrapuar nëse nuk të kanë parë njerëzit, prandaj Mimoza kujton se neve shumë po na intereson që ajo vrapon sabah e aksham dhe për këtë aktivitet të saj e njofton popullin në baza të rregullta ditore.

E pabesueshme qysh ka harruar të jetë politikane dhe qysh vrapimi i përditshëm (dhe i përnatshëm) e ka bërë të duket e fascinuar dhe e çuditshme.

Ajo poza e saj me duar hapur, gjithmonë e njejta, në Gërmi, (që e poston në FB dy herë në ditë, në dhjetra foto) ku me ditë çfarë kuptimi e ka!

4. E Rexhep Qosjes ju ka tek Isa Mustafa. Sot e vulosi tregimin e tij për Kryeministrin dhe vendosi ta quaj vrasës të minimumi 30-të studentëve shqiptarë.

Askush nuk e merr seriozisht. Kjo është më e rëndë se vdekja, pra, kur nuk të merr ‘kush seriozisht (përveç Rudina Xhungës) më mirë me vdek!

5. Seriozisht nuk e mori askush as tregimin për ‘vdekjen misterioze të Presidentit Ibrahim Rugova’!
Kur u kry emisioni, dola e ndeza kerrin, i bëra disa xhiro rreth e rreth qytetit, i rash edhe kah varri i tij, duke menduar e pikëlluar thellë, jo për të, por për të gjithë ata që ‘u vranë përditë nga pak’!

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. fadil demaku thotë:

  Ti ke faj qe a po ja nderroka emrin mesuesrs.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Fadil thotë:

  E NDERUARA GAZETARE GUXIMTARE, KIMETE BERISHA!

  KLASA POLITIKE NË PUSHTET DHE JO VETËM AJO NË PUSHTET, POR EDHE AJO PJESA E KORRUPTUAR, APO E KRIMINALIZUAR NË OPOZITË,-KUDO QË FRYMOJNË NË TROJET ETNIKE SHQIPTARE,-ASPAK NUK E KA LEHTË, TË BALLAFAQOHET ME TË VËRTETËN!
  -ASPAK NUK E KA LEHTË, TË KUPTOJË,-AS TA MERR SERIOZISHT, AKADEMIK REXHEP QOSJEN,-DHE JO VETËM ATË,-POR EDHE TË GJITHË ATA, ATO QË, DJE DHE SOT E KANË FOLË E SHKRUAR,-E, QË FLASIN DHE E SHKRUAJNË,- TË VËRTETËN,-DHE VETËM TË VËRTETËN!
  -DIHET PASTAJ QË, KËTA, KËTO, GËNJESHTARË/E, E VËRTETA I VRET,”PËR SË GJALLI”,-DEMASKIMI NDAJ TYRE, ËSHTË VETË-VDEKJA E TYRE,
  -PRA, ËSHTË RËNIA, KAPITULLIMI, ËSHTË TMERR-VDEKJA E PUSHTETIT,
  -DHE, ËSHTË PAMUNDËSIA E TYRE PËR TË ARDHUR NË PUSHTET, ME MASHTRIME, ME TURPE, ME KRIME!…
  LAVDI REZISTENCËS!
  POSHTË ARMIQTË!
  POSHTË TRADHTARËT!
  8 Mars, 2016

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...