Published On: 14 Gusht, 2016

Askush në PDK nuk i kërkon dorëheqjen kriminelit Grabovci! Po sa të tillë janë aty se?

Zyrtarët e PDK’së kanë zgjedhur heshtjen përball përgjimeve të Nënkryetarit të Partisë, Adem Grabovcit. S’kanë folur as Kryetari Kadri Veseli e Zëvendëskryetari Enver Hoxhaj. Koment s’kanë as tre Nënkryetarët, Hajredin Kuçi, Memli Krasniqi e Arsim Bajrami. Askush prej këtyre zyrtarëve nuk ia ka kërkuar publikisht dorëheqjen Nënkryetarit të përshirë në skandalin e punësimeve të paligjshme.

Partia e Kadri Veselit para pak minutash ka lëshuar qëndrim sa i përket lirimit të urës mbi lumin Ibër të Mitrovicës. Mirëpo, asnjë fjalë s’e kanë thënë për skandalin e përgjimeve ku Adem Grabovci dëgjohet teksa bën pazare me pozitat publike. Punëson militantë partiakë në borde, në Ministri, në Polici e Prokurori.

Për këtë skandal s’ka folur as Kadri Veseli, i cili e mban pozitën e Kryetarit të PDK’së sikurse ka hesht edhe Enver Hoxhaj, Zëvendëskryetar.

Adem Grabovci, aktualisht, mban pozitën e Nënkryetarit të PDK’së dhe udhëheq me deputetët e kësaj partia në Parlament. Më herët ka mbajtur pozitën e Zëvendësministrit në Qeverinë e udhëhequr nga Hashim Thaçi.

Sidoqoftë, në heshtje po vazhdojnë të qëndrojnë edhe Nënkryetarët tjerë të PDK’së. Asnjë fjalë për këtë skandal s’e ka thënë as Hajredin Kuçi, Arsim Bajrami e Memli Krasniqi.

Deri më tash për këtë skandal është deklaruar Vetëvendosje, ndërsa, LDK e ka ndjekur rrugën e PDK’së, shkruan Gazeta Express.

Zyrtarët e AAK’së, të pyetur nga mediat, kanë thënë se duhet të flasë së pari Prokuroria e pastaj partitë politike.

Ndërkohë, sot është raportuar se veprat penale në të cilat është i përfshirë Grabovci në përgjime mund ta çojnë këtë zyrtar të PDK’së në burgim për tetë vjet.

Mirëpo, zyrtarisht ende s’ka asnjë vendim për hetime apo ngritje të aktakuzës ndaj atyre që janë përfshirë në këto skandale.

Një grup i vogël i shoqërisë civile po kërkon dorëheqjen e Grabovcit dhe veprimin e Prokurorisë. Për këtë çështje janë mbajtur edhe disa proteste me numër të vogël të protestuesve në Prishtinë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal uka thotë:

  Fjala kriminel aty ku perdoret duhet te bej termet e shydet
  qe krimineli liri mos te kete ! Po athue ne kosove kjo fjale
  eshte bere fjale perkdhelse, emertim per mburrje, emertim per
  burrni e patriotizem ! Emertim per gjithcka qe duhet ti kete hije nje njeriu te shoqerise qe degjeneron e knaqe apetitet e tij e rrethit duke i rrenue temelet e shtetit Pra fjala kriminel e krim ne kosove eshte bere ma shume se ushqim i shijshem i perpunuar enkas ne restorane te flliqnise ! Askun nuk del as flake as tim , Per kete emertim nuk ka as gajle as idhnim Se pse gjykatat jan ne pushim te leonise Se kan ngele shtazana qe 17 vite dhe noshta mas njezet vitesh
  pjellin e shtohen me faqe te zeze ! !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...