Published On: 10 Shkurt, 2016

Ashkalinjtë falënderojnë Jahjagën për mbështetje

Në prag të shënimit të 15 shkurtit, Ditës së komunitetit Ashkali, presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, priti në takim një delegacion me përfaqësues të këtij komunitetit, i cili udhëhiqej nga deputeti i Kuvendit të Kosovës, Danush Ademi.

Jahjaga përgëzoi Ademin dhe anëtarët e tjerë të këtij delegacioni, për punën dhe angazhimin e tyre konkret, në përmirësimin e kushteve të jetës dhe të punës, për të gjithë përfaqësuesit e komunitetit ashkali në Kosovë.

Ndërsa deputeti Danush Ademi, e falënderoi presidenten Jahjaga, për mbështetjen e vazhdueshme, që i ka ofruar këtij komuniteti, në realizimin e plotë të të gjitha të drejtave të tyre të garantuara me kushtetutën e vendit./KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...