Published On: 5 Maj, 2016

Asgjësohen rreth 6 mijë kubikë me fidanë kanabisi, s’dihen kultivuesit (Foto)

Rreth 6 mijë kubikë me fidanë kanabis sativa u asgjësuan nga policia e Tepelenës në kufirin mes fshatit Sinanaj dhe Dorës.

Lënda narkotike ishte kultivuar në dy farishte rreth 200 m larg bregut të lumit Vjosë.

Fidanët varionin deri në 5 cm dhe ishin të kultivuara në tokë dhe në kubikë.

Nga grupi hetimor u kryen veprimet procedurale, u bë asgjësimi i fidanëve dhe prishja e farishteve, si dhe  po punohet për identifikimin dhe kapjen  e autorëve
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...