Published On: 3 Nëntor, 2016

As Nisma s’i shkon Thaçit në takimin për reformën zgjedhore

Askush nga opozita nuk do të shkojë nesër në sallën C-301, ku presidenti Hahsim Thaçi ka ftuar t’i takojë të gjitha partitë për diskutim rreth reformës zgjedhore.

Pas Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, edhe Nisma për Kosovë e ka konfirmuar refuzimin e ftesës.

Bilall Sherifi nga kjo parti ka thënë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje.

“Jo, Nisma nuk do të merr pjesë në këtë takim. Vendi duhet të shkojë në zgjedhje të reja”, ka thënë Sherifi për koha.net.

Ai më tej ka thënë se reforma e thellë dhe e duhur zgjedhore mund dhe do të bëhet vetëm pas zgjedhjeve, prej ku do të dalë legjislatura e re.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...