Published On: 7 Shkurt, 2016

Harta e para 16 shekujve, ekzistonte Iliria, Greqia ishte zhdukur!

Kjo hartë me shpjegime në gjuhën greke është e para 16 shekujve, sipas së cilës nuk  ekzistonte fare Greqia në territorin e sotëm dhe asnjë territor apo vend administrimi grek, dhe përkundër kësaj, ajo e quan tërë këtë territor Iliri, pra ilirët shtriheshin jo vetëm në Shqipërinë e sotme etnike, por edhe në gjithë Greqinë e sotme, nën emërtimin administrativ në greqisht ΙΛΛΥΡΙΚΟΝ (Ilirikon).

Legjenda e hartës e tregon Europën në vitin 480.

s

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Uran thotë:

    Mashtrim! Nuk ka pas harta me saktësi të tillë para 16 shekujve…

    Përgjigjiuni
    Pelqej(7) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...