Published On: 9 Shkurt, 2016

Arta Dade i jep të drejtë Blushit: Të gjithë duhet të jemi me statutin

Arta Dade është një nga deputetet socialiste që mendon se statuti i partisë duhet të respektohet për zgjedhjen e kryetarit, ashtu siç kërkon prej kohësh Ben Blushi.

Në Komisionin e Jashtëm që ajo drejton, Dade nuk ka ngurruar të shprehë qëndrimin e saj. Në një bisedë informale me kolegët, përfshirë dhe ata të opozitës, e vetëdijshme për prezencën e medias, e foksuar shumë këto kohë tek debati që ka lidhur në Partinë Socialiste në prag të Kongresit të 19 marsit, ajo ka shprehur mbështetje për Blushin, duke thënë ndër të tjera se “të gjithë duhet të jemi me statutin”.

Në debate, nëse duhet zbatuar statuti i Partisë Socialiste janë përfshirë dhe deputetët e opozitës. Mimoza Hafizi ishte deri sot e vetmja deputetë që ka dalë publikisht në krah Deputetit Blushi për respektimin e statutit dhe për zhvillimin e garës për kreun e partisë./tv klan

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...