Published On: 12 Janar, 2016

Arsenali-Rabiot, shumë afër zyrtarizimit

Adrien Rabiot është në prag të kalimit te Arsenali nga Paris Saint-Germain.

Thuhet se Topçinjtë janë në përfundim të bisedimeve me Rabiot, pasi lojtari dëshiron largimin nga kampionët francez.

Sipas Daily Telegraph, mesfushori është pajtuar me kushtet dhe tani kanë mbetur të rregullohen vetëm detajet e fundit.

Besohet se Arsene Wenger është një tifoz i madh i Rabiot dhe kjo tregohet më së miri me faktin se Arsenali e kanë kërkuar atë gjatë dy viteve të fundit.

Ky transferim pritet t’i kushtojë londinezëve rreth 15 milionë funte. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...