Published On: 16 Janar, 2016

Arsenali pas Andre Ayew

  • Andre Ayew është dëshira e re e skuadrës kryesuese në Ligën Premier, Arsenal.

Sulmuesi këmbëshpejtë i Swanseas, ka shkëlqyer në vitin e tij të parë në Ishull duke shënuar golat ë rëndësishëm dhe duke asistuar.

Falë paraqitjeve të mira, Ayew është bërë cak i gjigantit londinez Arsenal, që po synon ta transferojë atë në ‘Emirates Stadium’.

Mediat angleze shkruajnë se Ayew mund t’i bashkohet Arsenalit për një shumë rreth 17 milionë funte.

‘Topçinjtë’, kanë pasur probleme me lëndime, ndërsa Ayew shihet si një ndihmesë e madhe për fazën ofensive në luftë për titullin e kampionit.

Një tjetër gjë që i shtyn londinezët të shpenzojnë për ganezin është se ai mund të luaj edhe në Ligën e Kampionëve ndaj Barcelonës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...