Published On: 7 Shkurt, 2016

Arsenali i kthehet fitoreve (Video)

  • Arsenali ka arritur fitore kundër Bournemouthit me rezultat 0-2.

Topçinjtë ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes dhe kjo ishte një fitore plotësisht e merituar.

Goli i parë erdhi në minutën e 23-të nga ylli gjerman, Mesut Ozil, i cili u asistua nga Olivier Giroud.

Vetëm pas një minute shënoi Alex Oxlade-Chamberlain, pas një asistimi nga Aaron Ramsey.

Pjesa e dytë ishte me raste, posaçërisht nga mysafirët, por pa gola. Pas kësaj fitore Arsenali ngjitet në pozitën e tretë me 48 pikë, ndërsa Bournemouthi në vendin 15 me 28 pikë.

Ndeshja e ardhshme e londinezëve është ndaj Leicester Cityt. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...