Published On: 30 Gusht, 2016

Arroganca e Ramës: 7 ligjet e Reformës do t’i miratojmë edhe pa Opozitën

Kryeministri Edi Rama, pas miratimit të ligjit të Vettingut vetëm nga mazhoranca, u shpreh jashtë Parlamentit se me votimin e sotëm kasta e të korruptuarve dhe të inkriminuarve e ka marrë mesazhin qartë se tani e tutje do të ketë drejtësi.

Rama, duke iu referuar braktisjes së seancës nga opozita, tha se mazhoranca nuk e ka menduar Reformën në Drejtësi pa opozitën, por nëse ajo nuk do atëherë reforma do të bëhet edhe pa të.

“I bie që sot kasta e të korruptuarve dhe të inkrimuarve e ka marrë mesazhin qartë ashtu sikur shqiptarët kanë marrë një tjetër konfirmim të vullnetit të patundur të kësaj shumice për ti dhënë këtij vendi drejtësinë e munguar e të mohuar për kaq shumë vitesh dhe për ti dhënë fund një historie të turpshme që ka demoralizuar keq popullin shqiptar. Opozita ka bërë atë që di të bëjë gjithmonë të bëjë sikur do e të tregojë që nuk do. Reforma nuk ndalet , jo sepse dua unë apo një shumicë qeverisëse. Nuk e kemi menduar reformën pa opozitën por nëse nuk do, mund ta bëjmë dhe pa të”, u shpreh Rana.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...