Published On: 8 Shkurt, 2016

Arrin në presidencë ambasadori amerikan Delawie

Brenda pak minutash pritet të nis takimi në mes të presidentes Atifete Jahjga, dhe liderëve të partive politike.

Pjesëmarrjen në këtë takim tashmë e kanë konfirmuar kryeministri Isa Mustafa, zëvëndësi i tij Hashim Thaçi dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Tashmë në presidencë kanë arritur edhe ambasadori Greg Delawie dhe përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian, Samuel Zhbogar, raporton Indeksonline.

Në këtë takim pritet të diskutohet rreth gjetjes së një zgjidhje për dalje nga kriza politike në vend.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...