Published On: 5 Shkurt, 2016

Arrestohet Xhevat Hysenaj i dyshuari kryesor për vrasjen e Egzonit

Mbrëmë, në orët e vona , në Prishtinë, është arrestuar Xhevat Hysenaj nga Lipjani, i dyshuari kryesor për vrasje dhe plagosje në fshatin Sopijë të Suharekës që pati ndodhur ditë më parë. I dyshuari është arrestuar nga Departamenti i Krimeve të Rënda i Policisë së Kosovës.

Tani sa u informuam se hetuesit policorë kanë arritur ta gjejnë edhe armën me të cilën dyshohet se është kryer vepra penale.

Lidhur me arrestimin e personit të dyshuar është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka kërkuar që provat materiale dhe shkresat e lëndës t’i kalojnë prokurorisë për procedura të më tejme./

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...