Published On: 20 Prill, 2016

Arrestohet Visar Ymeri

Lideri i Vetëvendosjes Visar Ymeri, është arrestuar sërish nga Policia e Kosovës. Këtë e ka bërë të ditur partia e tij. Kjo nuk është hera e parë që po arrestohet Ymeri. Kjo për shkak që ai nuk po pranon të shkoj në seancën gjyqësore për rrahjen me deputetin Bekim Haxhiu dhe besohet se edhe kësaj radhe është arrestuar për këtë arsye. Seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për këtë rast tashmë është duke u zhvilluar.

Ky është njoftimi i plotë i Vetëvendosjes:

Sot rreth orës 10:00, policia arrestoi sërish kryetarin e “Vetëvendosjes”,  Visar Ymeri.

Proceset e montuara gjyqësore ndaj Lëvizjes VETËVENDOSJE! nuk po ndalen dhe janë intensifikuar kohëve të fundit. Arrestimi i vazhdueshëm i kryetarit të subjektit më të madh opozitar, konfirmon raportet ndërkombëtare që Kosovën e kanë shpallur vend me sistem gjysmë të konsoliduar autoritar.

Prej se e kemi në pushtet këtë koalicion, dhuna dhe përndjekjet politike janë bërë metodë qeverisëse në Kosovë.

Lëvizja VETËVENDOSJE! kërkon urgjentisht ndërprerjen e përndjekjeve politike dhe do të angazhohet me tërë qenien e saj që ta largojë këtë regjim autoritar.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ILIRIDA ISMAILI thotë:

    L-VV-JE , Po pajtohem edhe une , me “ju” Sikur Kurti Visari, njeres qe keni mbrenda te pasuruar pas lufte , mos te benin “ZULLUM” shkatrime , perdorim te molotovit duke kalle policine e Kosoves , duke xhuajte me tulla betoni per te mbyte policine e Kosoves , duke xhuajte parlamentin me gaz lotsjelles ,duke helmuar deputet , duke rahur deputet si eshte rasti per Kamishin , duke u sjelle si bandit ne parlament edhe ndaje pozites edhe ndaje policise mbrenda dhe jashte , duke shkatruar prona te qytetareve , duke kalle vetura zyrtare e private, duke rezikuar jete njerzve me molotov , duke sulmuar ndertesen e qeverise me kalle , dhe me e keqeja qe ju nuk e njiheni as shtetin e Kosoves , as Flamurin e saje , as organet legjislative te Kosoves , AS SHTETET SHPETIMTARE TE KOSOVES SI QE ESHTE AMERIKA ! Pra , dhe dyshimi shume i rende i juaji eshte pikerisht kreret si VISARI , DUKE BASHKPUNUAR ME Parti Staliniste Kineze -Rusosllave , levizje e dyshuar me tana te zezat , Ate qe e flisni ne publike , eshte e drejte, por prapavijat jan te tradhetise dhunes ,dhe bashkpunimit identik si qe vepron shkinia ndaje shqiptareve te Kosoves .. E tash cka mbetet ne ju , pos arestimeve dhe ndalejes te shkatrimit definitiv te Kosoves, Pse veproni keshtu , definitivisht te shkatroni cdo te aritur ne Kosove , per t’ja kthyere autoritetin serbise , dhe per tu lidhe me shtete qe jan kunder Pavaresise Kosoves !

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...