Published On: 16 Gusht, 2016
Bota |

Arrestohet sulmuesi në Austri: Kjo është thika me të cilin theri dy persona (Foto +16)

Policia austriake e ka arrestuar sulmuesin 60 vjeçar i cili theri sot dy person me thikë në një tren në Austri.

Sulmi është kryer sot herët në mëngjes afër fshatit Sulz, në pjesën perëndimore të rrethinës Vorarlberg, transmeton Express.

Polica thotë se sulmuesi, një shtetas gjerman i moshës 60 vjeçare, dukej i hutuar mendërisht.

Një 19 vjeçar mori lëndime në stomak dhe shpinë, ndërsa viktima tjetër, një 17 vjeçar, mori lëndime në fyt.

Që të dy janë dërguar në spital me urgjencë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...