Published On: 21 Janar, 2016

Arrestohet oficeri i SHISH, iu dha informacione grupeve kriminale

Një oficer i Shërbimit Informativ Kombëtar është vënë në pranga gjatë ditës së sotme.

Burime nga prokuroria thanë se, Florian Bushi ka rënë në pranga pasi akuzohet se ka bashkëpunuar me banda kriminale.

Sipas të dhënave, Bushi dyshohet se ka dhënë informacione për grupe kriminale.

Arrestimi i Bushit ka lidhje me atentatin në Fier, ku u vra Denis Kasa. Sipas prokurorisë agjenti i SHISH ka dhënë informacione bandave kriminale për përplasjen me armë që ndodhi, ku u vra Kasa dhe dy të tjerë u plagosën.

Ndërkohë, kreu i krimeve të Rënda në Policinë e Shtetit, Ardian Çipa dhe kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda Blerim Tominaj kanë shkuar pasditen e sotme në Durrës, për të folur për ngjarjet e fundit kriminale të ndodhura në qytetin e Durrësit.

Gjatë fjalës së tij, Çipa është shprehur se është duke u punuar për zbardhjen e ngjarjeve kriminale të ndodhura edhe në Fier dhe Vlorë.

Sipas Çipës, vrasja e Ervin Kodrës dhe Gaz Çollakut janë të lidhura me njëra-tjetrën.

Ndërsa kreu i prokurorisë së Krimeve të Rënda, Tominaj u shpreh se “është duke u punuar për zbardhjen e vrasjes së Gaz Çollakut”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...