Published On: 7 Korrik, 2016

Arrestohet në flagrancë mashtruesi, paraqitej si zyrtar i KFOR-it

Policia e Kosovës ka arrestuar në flagrancë të dyshuarin B. Haziri për mashtrim, duke u paraqitur rrejshëm si i punësuar zyrtar në një nga kampet e KFOR’it në Prishtinë. Rrjedhimisht, dyshohet se ka përfituar para duke mashtruar se në këmbim, qytetarët që e paguanin, do të marrin vetura ose mjete të rënda pune.

Vlera e mashtrimit dyshohet të arrijë në 26,000 Euro.

I dyshuari është dërguar në mbajtje.

Ky është njoftimi i Policisë: 

Pas një pune të shkëlqyer hetimore dhe operative të realizuar nga ana e hetuesve të stacionit policor Qendra, sot në ora 09:00 policia arrestoi në gjendje flagrante të dyshuarin B. Haziri, në përpjekje për të mashtruar viktimën e radhës  A. Q nga Ferizaj.

Mbështetur në rezultatet e veprimeve hetimore të ndërmarra nga ana e policisë dyshohet se, që nga data 28.05.2016 i dyshuari ka arritur të mashtroj së paku 8 qytetarë të Republikës së Kosovës duke u paraqitur rrejshëm si i punësuar zyrtar në një nga kampet e KFOR-it, në Prishtinë.

Pothuajse në të gjitha rastet e raportuara i dyshuari u ka marrë vlera të parave nga 3,500-5,000 €uro qytetarëve të ndryshëm duke i mashtruar se në këmbim do të marrin vetura ose mjete të rënda pune.

Vlera e përafërt e mashtrimit dyshohet të arrijë në 26,000 €uro.

Me rekomandimin e prokurorit të shtetit të dyshuarit i është shqiptuar masa e arrestit policor prej 48 orësh, për tu dërguar më pas në qendrën e mbajtjes në Prishtinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...