Published On: 5 Tetor, 2016

Arrestohet i tmerrshmi shef i KOS-it jugosllav, i cili rekrutoi politikanë shqiptarë në Maqedoni e Kosovë?!

Dy ditë më parë organet e MPB-së të Malit të Zi e arrestuan në ikje, ish shefin e Kundërzbulimit ushtarak të Jugosllavisë (KOS-it) Kolonelin Radovan Aleksiç.

Ky person i rrezikshëm, njeri pa shpirt, një nacionalist i tërbuar sërb, është njëri nga figurat kyqe që kanë dëshmitë e sakta se ku ndodhet trupi i gjallë ose i vdekur i profesorit dhe ideologut të kauzës shqiptare Mr. Ukshin Hoti.

Besojm se pas arrestimit të tij, qeveria e Kosovës me ndihmën e ndërkombëtarëve njëher e përgjithmon do të zbardhin të vërtetën mbi fatin e jetës së veprimtarit dhe patriotit mr. Ukshin Hoti.

Për arrestimin e Kolonel Radovan Aleksiç besoj që janë shqetsuar  disa deputet shqiptarë në parlamentin e Maqedonisë, të cilët në të kaluarën e tyre profesionale këtë person të fëlliqtë të kundërzbulimit ushtarak të ish-Jugosllavisë Millosheviqiane e kanë pasur epror ose shef të tyre.

Çdo ditë e më tepër rrethi i tyre po ngushtohet dhe shpresoj që këlyshët e Serbisë do të demaskohen një nga një për veprimet e tyre antikombëtare.

Mbetemi me shpresë që nga arrestimi i tij dhe puna që duhet të bëj prokuroria me intervenimin e ndërkombëtarëve të shpalos disa të vërteta nga e kaluara në dëm të popullatës sonë.

Po e përmbylli me thënien e Prometheut:

Mund të na mbysni, por smund të na thyeni.

Kemi Zotin mbi kokë, qëllimin fisnik dhe të pastër në shpirt, për të mirën e përgjithshme. (D. Hiseni)

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Elez Hajdari thotë:

    Vendimin e lirimit te z. Ukshin Hotit nga burgu i Dibraves e poasedon kordinatori i burgjeve perc Kosovë z. sokol Zogaj ketë vendim ia kemi dorzur ne vitin 2000 se bashku me Naim Feratin dhe Shaqir Jahaj , te cilin vendim e kemi gjetur ne një shtepi private ne Gurrakoc, te Istogut , kemi kerkuar librezat e unes dhe ekemi hasur vendimin . Ia kemi dorzuar Sokolit sepse edhe ne kohen e UNMIK-ut ai ka qen Kordinator per burgje. Inetresant kurrnjëher nuk është prononcuar , dhe është intersant se as familja e te madhit Ukshin nuk e kan kerkuar.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(22) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...