Published On: 16 Qershor, 2016

Arrestohet grabitësi i dhunshëm shqiptar i gazetares italiane (Foto)

Policia italiane vuri në pranga një 32-vjeçar shqiptar i cili akuzohet për grabitje të dhunshme të një gazetareje Emma Camagna.

Hetimet, të cilat mediat italiane shkruajnë se ishin mjaft të vështira, mund të rindërtojnë skemën e ngjarjes së ndodhur më 27 mars të këtij viti, të dielën e Pashkës, në Aleksandri.

Gazetarja u sulmua në apartamentin e saj nga 32-vjeçari shqiptar dhe bashkëpunëtorët e tij, u rrah dhe u lidh në karrige. Pas kësaj, autorët grabitën sendet me vlerë në banesën e saj me një verë të përgjithshme prej 50 mijë euro.

Falë bashkëpunimit të gazetares së dhunuar, efektivët e policisë italiane, arritën të gjenin prova të rëndësishme që çuan në identifikimin e shqiptarit. Edhe gjykata vendosi ndaj tij masën kufizuese të arrestit me burg.

Mediat italiane nuk bëjnë të ditur emrin e shqiptarit, por kanë publikuar pamje të shoqërimit të tij nga policia.

Po ashtu, edhe disa momente nga kamerat e sigurisë që kanë pikasur shqiptarin në rrugë pranë banesës së gazetares.

/G.M – Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...