Published On: 16 Shkurt, 2016

Arrestohet Glauk Konjufca i VV-së

Pas arrestimit të mbrëmshëm të aktivistit dhe zëdhënësit të Lëvizjes Vetëvendosje Frashër Krasniqi, policia ka arrestuar sot edhe deputetin e kësaj lëvizje Glauk Konjufca.

Këtë për KosovaPress e ka konfirmuar edhe Tinka Kurti nga Lëvizja Vetëvendosje. Ajo, nuk dha më shumë detaje, pos që Glauk Konjufca është shoqëruar në polici.

Urdhri për arrest është lëshuar nga Gjykata Themelore. Bashkë me Krasniqin dhe Konjufcën të akuzuar janë edhe 25 të tjerë për të dëmtim të veturave të EULEX-it gjashtë vite më parë në parkingun mbrapa Pallatit të Rinisë./KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...