Published On: 18 Shkurt, 2016

Arrestohet Dardan Molliqaj

  • Policia e Kosovës ka arrestuar para pak minutash sekretarin organizativ të Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj.

Arrestimin për Dardan Molliqaj e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

“Policia ka zbatuar udhresën e Gjykatës Themelore, dhe i njejti D.M. është arrestuar”, ka thënë për Gazetën Express, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Poashtu, arrestimin e tij e ka konfirmuar edhe Adonis Tahiri nga Vetëvendosje.

Molliqaj është arrestuar  për shkak të mosparaqitjes në seancë për rastin e dëmtimit të veturave të EULEX-it.

Policia deri tash ka arrestuar 8 pjesëtarë të VV-së. Mes tyre edhe Glauk Konjufcën dhe Frashër Krasniqin.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. njaziu thotë:

    Kur e man nji muj me hajna e barraba ne burg do te kthjellet pak dhe do te rrespekton gjykaten e vet

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...