Published On: 16 Mars, 2016

Arrestohet banda shqiptare në Toskana, tmerri i zonës

  • 10 shqiptarë kanë rënë në pranga në Toskana. Ata ishin pjesë e një bande të specializuar për grabitje në gjithë Toskanën dhe ishte shndërruar në tmerrin e banorëve të zonës.

Grabitje në lokale, pika lotosh, banesa e biznese kanë qenë vendet e preferuara të bandës shqiptare të grabitësve.

Të gjithë shtetasit jetonin si emrigrantë të parregullt në Itali, por ende nuk janë bërë me dije indetitet e tyre. Mësohet se një nga anëtarët e bandës është në Shqipëri.

Banda numëron së paku 300 grabitje në 10 muaj mes Firenzes, Prato dhe Siena, më shumë se 150 grabitje janë në pika lotosh, bar e lokale publike, 70 grabitje janë bërë nëpër banesa dhe shumë të tjera janë dokumentuar si grabitje automjetesh, të cilat më pas i përdorni për të lëvizur.

Të gjitha, sipas policisë, janë sekuestruar dhe u janë kthyer pronarëve të ligjshëm.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...