Published On: 14 Mars, 2016

Arrestohet aktivisti i Vetëvendosjes nga policë civil

  • Lëvizja Vetëvendosje!, ka bërë me dije se Policia e Kosovës, ka arrestuar sonte në qendër të Prishtinës, aktivistin, Kushtrim Avdimetaj.

“Policia e Kosovës arrestoi sonte aktivistin e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Kushtrim Avdimetaj. Arrestimi u bë në qendër të Prishtinës, nga policë të veshur me rroba civile, pa i treguar aktivistit arsyet e arrestimit. Ky aksion i Policisë është në vazhdën e përndjekjeve ndaj aktivistëve të Lëvizjes. Arrestimet e tilla kanë për qëllim dobësimin e kundërshtimit tonë ndaj marrëveshjeve të dëmshme për Republikën e Kosovës dhe ndaj qeverisë antikushtetuese”, është thënë në komunikatën për medie të Lëvizjës Vetëvendosje!.

Sipas kësaj komunikate, shteti diktatorial i treshes Thaçi-Veseli-Mustafa po vazhdon të shtypë opozitën, sidomos Lëvizjen VETËVENDOSJE!.

“ Shkeljet e lirive dhe të drejtave politike të qytetarëve janë një krim që nuk kemi për t’ia falur kurrë këtij pushteti kriminal. Do të vijë dita e demokracisë në Kosovë, dhe ata do të përballen me drejtësinë. Do të japin llogari për krimet e tyre”, thuhet në komunikatën e VV-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...