Published On: 2 Shtator, 2016

Arrestohet aktivisti i Vetëvendosjes në kufirin Kosovë-Shqipëri

Një aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje është arrestuar mbrëmë në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Lajmi është konfirmuar përmes një deklarate për mediat nga Vetëvendosje.

“Mbrëmë në mesnatë, në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë, Policia ka arrestuar pa urdhërarrest aktivistin e Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Lipjan, Fatmir Fetahu. Ai ishte duka kaluar kufirin së bashku me familjen për të shkuar në pushime në Shqipëri dhe arrestimi i tij u bë pa u dhënë asnjë arsye.”-thuhet në deklaratë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...