Published On: 19 Shtator, 2016
Bota |

Arrestohet Ahmad Rahami, i dyshuar për vënien e bombave në New York

Policia amerikane ka arrestuar Ahmad Rahami, i cili dyshohet për vënien e bombave në Elizabeth të NewJersey dhe në Manhattan të Chelsea, raporton RT.

Raportohet se të paktën një polic është plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit me të dyshuarin, gjatë aksionit për kapjen e tij, transmeton Telegrafi.

Në vendin e ngjarjes ku është zhvilluar aksioni për kapjen e të dyshuarit, dyshohej se kishte mjete tjera shpërthyese dhe për këtë janë shfaqur edhe ekipet e deminimit. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...