Published On: 21 Maj, 2016

Arrestohet 62 shqiptarë në Gjermani – bëheshin gati të hynin ilegalisht në Angli

62 meshkuj janë ndaluar nga policia gjermane pasi ishin kontrabanduar në kamionë që po hipnin në tragete dhe anije mallrash që po largoheshin nga Cuxhaven afër Hamburgut, Gjermani.
Holger Jureczko, zëdhënës policie, ka thënë se shumica nga të ndaluarit ishin nga Shqipëria dhe Kosova dhe kanë provuar t’i kalonin rrethojat e portit, raporton ‘Express.co.uk.

Nga Cuxhaven lundrojnë anije mallrash për në Immingham, në Humberside dhe për në Harwich në Essex, duke ngre frikën se porti mund të kthehet në një Calais të dytë.

Tre shqiptarë që kishin mbërritur në Immingham të hënën që lamë pas janë kapur nga rojat kufitare dhe janë kthyer me traget për në Cuxhaven.

Keith Vaz, zyrtar shtetëror anglez për çështjet e brendshme, ka kritikuar Gjermaninë dhe ka bërë thirrje që ky vend të bëjë më shumë për të gjurmuar mbi 1 milion migrantët që i ka pranuar vitin e kaluar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...