Published On: 28 Mars, 2016

Arrestohen tre të dyshuar, kapen me 60 kilogramë drogë

Policia e Kosovës ka arrestuar tre të dyshuar , të cilët janë zënë në flagrancë duke shkëmbyer lëndë narkotike.

Sipas një njoftimi të Policisë operacioni është realizuar në Han të Elezit, me c’rast janë arrestuar Sh. H.(1967) S. H.(1986) dhe R. Sh.(1989).

Personat e dyshuar kishin në posedim katër (4) automjete, prej tyre një kombi në të cilin janë gjetur dhe sekuestruar rreth (60) kilogram substancë e dyshuar se është marihuanë.

Si vazhdimësi e hetimeve me urdhër të prokurorit kompetent janë kontrolluar edhe tri lokacione, një në Han të Elezit, një në Prizren dhe një në rrethinën e Dragashit.

Në cilësi të provave materiale janë konfiskuar: reth 60 kilogram substancë narkotike e dyshuar se është marihuanë, 4 automjete të dyshuara të përfshira në rast, një revole e tipit zastava, 10 telefona celular, 1 aparat digjital, para kesh (345) euro dhe okumentacione të ndryshme.

Me vendim të prokurorit tre personave të dyshuar, iu është caktuar masa e ndalimit dhe janë dërguar në mbajtje./KosovaPress

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...