Published On: 27 Janar, 2016

Arrestohen tre shqiptarë në Suhr, Zvicër

Tre djem shqiptarë, të cilët, u kontrolluan nga policia e Kantonit në Aargau, ju gjetën sende me vlerë në automjetin e tyre. Bëhët fjalë për sende të vjedhura, ndërsa prokuroria ka nisur shqyrtimin.

Të premten në mbrëmje, 22 janar 2016, 20.45, në Suhr të Aargau, Zvicër, policia kontrolloi veturën tip Renault Clio, me regjistrime gjermane, shkruan soaktuell.ch.

Në të qëndronin tre shqiptarë të moshave 23 deri në 26 vjeç, të cilët me vete kishin stoli ari të vjedhura dhe pajisje për të hapur dyert, përcjell Bota sot.

Të tre personat pritet të dalin së shpejti para organeve gjyqësore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...