Published On: 29 Shkurt, 2016

Arrestohen Sali Zyba dhe dy pjesëtarë të sigurimit në Komunën e Prishtinës

Policia e Kosovës ka arrestuar sot shefin e sektorit të Inspeksionit të Komunës së Prishtinës, SalI Zyba, dhe dy pjesëtarë të sigurimit të Komunës.

Ndërsa sipas Erzen Vraniqit, nga Zyra për informim, policia është futur në Komunë pa autorizim në kabinetin e kryetarit të Komunës dhe pa fletarrest.

Ndërsa po ashtu sipas Vraniqit, policia ka arrestuar pjesëtarët e sigurimit pse këta të fundit kanë kryer detyrën e tyre duke i kërkuar autorizimin policisë së Kosovës për të hyrë në objektin e komunës, raporton KP.

Pjesëtarët e arrestuar të sigurimit janë Ditar Canolli dhe Kushtrim Halilaj.

Sali Zyba akuzohet për përmbysjen dhe demolimin e veturave të EULEX-it në korrikun e vitit 2009.

Për këtë vepër janë të akuzuar edhe disa pjesëtarë të tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje, ndërsa në burg po për këtë vepër tashmë është kryetari i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Lulzim Ramadani Kërçov thotë:

    Polocia e Kosovës ka të drejt Si munden të hedhish veturat E Eulex prse erdhi Eulexi në Kosov të Forcoj Shtetin E kosovës nga Armiçt e Kosovës kto u treguan Lëvizja vetëvendosje protestoj ditën e oavrsis ktu tregohet se ka kshilla Serbe sikurse dhe Serbët protestojn pavarsin e Kosovës ka ca kritika udhëhesia e Kosovës por aç të madhe sa e boni ju si opzit kritika ka ke flamuri pse nuk legalizoj Flamurin të Dr. Ibrahim Rugovës dhe bisedime me serbët pa pranijn si shtet kosovën dhe shum të drejta serbve në kosov dhe tadh demokracioni me Malin E zi sa i përket Mala zesve u përket lëshim mir keq refugjatët e kosovës i përkrahu strehime kan pas dhe shtet sovran pavarur Kosava e ka pranuar Mal i zi ..

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...