Published On: 26 Mars, 2016

Arrestohen në flagrancë 4 të rinj, po vidhnin banesën e 6 me radhë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga katër të rinj nga kryeqyteti, pasi janë kapur në flagrancë duke kryer vjedhje. Sipas policisë 4 të rinjtë janë autorë të disa vjedhjeve në Tiranë.

Operacioni “FARKA 2016” , ka vënë në pranga pikërisht shtetasit: Amarildo Margjini, 19 vjeç,  E. S., 15 vjeç, E. S., 16 vjeç si dhe Ani Ibraliu, 26 vjeç, të katërt banues në Tiranë.

Në lidhje me aksionin policia sqaron se arrestimi i këtyre shtetasve u bë për faktin se në datë 24.03.2016 rreth orës  20:00 në vendin e quajtur  fshati Krrabë –Tirane, në bashkëpunim me njëri – tjetrin kanë vjedhur  banesën e shtetasit  O. T., 58 vjeç, banues në Tiranë, ku i kanë vjedhur këtij shtetasi mjete pune si  (gur fresibel, trapanë dhe saldatriçe) me vlerë totale demi 100.000 lekë.

Po sipas informacioneve zyrtare të policisë së Tiranës, katër të rinjtë kanë kryer vjedhje të tjera dhe konkretisht:

1- Më datë 07.07.2015, kanë vjedhur banesën e shtetasit Sh. L., banues në  Tiranë

2- Më datë 12.07.2015 kanë vjedhur banesën e shtetasit E. P., banues në Tiranë.

3- Më datë 12.08.2015 kanë vjedhur banesën e shtetasit K. T., banues në Tiranë.

4- Më datë 28.11.2015 kanë vjedhur banesën e shtetases V. A., banuese në Tiranë.

5- Më datë 24.12.2015 kanë vjedhur banesën e shtetasit F. B., banues në Tiranë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...