Published On: 13 Shtator, 2016

Arrestohen mbi 120 persona të lidhur me krimin e organizuar

Policia serbe ka arrestuar 123 persona në 18 qytete në një aksion të gjerë të zhvilluar në bashkëpunim me Gjermaninë, njoftoi sot ministri serb i Punëve të Brendshme, Nebojsa Stefanoviq.

Ata dyshohen për një seri veprash në fushën e krimit të organizuar, përfshirë tentativa për vrasje, prodhim dhe trafikim droge, trafikim të qenieve njerëzore dhe armëmbajtje pa leje.

 “Të paktën nëntë oficerë policie janë mes të dyshuarve”, deklaroi Stefanoviq në një konferencë për shtyp.

“Serbia do të vazhdojë hetimet në bashkëpunim me Gjermaninë në luftën kundër krimit të organizuar”, shtoi ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...