Published On: 23 Shtator, 2016

Arrestohen hajnat e Qendrës tregtare në Gjakovë

Një qendër tregtarë në Gjakovë ishte cak i hajnave gjatë ditës së djeshme. Ata vodhën gardërobë. Por, gjatë ditës së sotme Policia ka arritur ti kapë të dyshuarit
Policia ka arritur të kapë edhe një grabitës që kishte të bënte me një rast tjetër. Fillimisht, siç ka njoftuar Policia me datën 31.07.2016 në stacionin policor të Gjakovës është raportuar një rast ‘grabitje’ , ku patrullat menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë ndërmarrë veprimet e nevojshme.

“Për shkak të rrethanave dhe mënyrës së kryerjes së veprës rasti ka kaluar në kompetencë të Sektorit Rajonal për Hetime, ku pas një pune operativo-hetimore dje me datën 22.09.2016 ka rezultuar me arrestimin e personit të dyshuar V. M. m/k/rom i lindur me 1989 nga Gjakova”, ka thënë Rreshter Lirije Podrimaj-Beqiraj, udhëheqës i Zyrës për Informim dhe Marrëdhënie me Publikun.

 Po ashtu dje me datën 22.09.2016 është raportuar një rast vjedhje në një qendër tregtare në Gjakovë, ku është vjedhur garderobë dhe menjëherë pas marrjes së informatës lidhur me rastin Sektori i Hetimeve të stacionit policor në Gjakovë ka arrestuar të dyshuarin D. F. m/sh/k, i lindur me 1992 nga Gjakova.

I dyshuari gjatë intervistës ka pranuar të ketë kryer disa vjedhje të tekstilit në disa nga qendrat tregtare të qytetit të Gjakovës e këtë veprimtari sipas tij e ka filluar që nga fillimi i muajit gusht të këtij viti.

Lidhur me rastet është njoftuar prokurori i shtetit, me urdhër të të cilit personi që ka kryer veprën penale të ‘grabitjes’ mbahet në ndalim policor prej 48 orësh ndërsa i dyshuari për ‘vjedhje’ lirohet në procedurë të rregullt. /Lajmi.net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...