Published On: 15 Tetor, 2016

Arrestohen dy të dyshuar për kërcënim të rrejshëm me bombë në Ferizaj

Arrestohen dy të persona për kërcënim të rrejshëm me bombë në Sheshin Kryesor të Ferizajt

Sot rreth orës 07:30 minuta, policia në Ferizaj, ka marr një informatë për një pako të dyshimtë, të vendosur në Sheshin Kryesor të Ferizajt, në afërsi të objektit të Kuvendit Komunal.

“Në këtë pako ishin shkruar, shprehje si: “ Mos prekë, bombë”, “rrezik për jetë”, “lajme ISIS”, etj. Njësitë përkatëse policore, kanë bërë sigurimin e vendit të ngjarjes, janë njoftuar njësitet përkatëse hetuese të Stacionit, të Sektorit Rajonal të Hetimeve si dhe Njësia Policore për Deminim, e cila ka bërë këqyrjen e pakos, e cila ishte e mbushur me mbeturina dhe ambalazhe të zbrazët të materialeve higjienike” thuhet në një komunikatë.
Sipas policisë pas heqjes së pakos dhe zhbllokimit të vendit të ngjarjes, Njësitet hetimore të DRP-së në Ferizaj, pas një pune intensive në terren, bashkëpunimit me qytetarë dhe këqyrjes së incizimeve të kamerave të sigurisë, kanë arritur t’i identifikojnë dhe t’i arrestojnë dy persona të dyshuar, (vëllezër), të komunitetit ashkanli, banues në Ferizaj.

Policia bën të ditur se të dyshuarit: Jeton G. (25 vj.) dhe Jetmir G. (21 vjeç.) në tërësi e kanë pranuar veprën e kryer. Të dyshuarit janë nën masën e ndalimit policor dhe të intervistimit të mëtutjeshëm si dhe të procedurave të tjera hetimore lidhur me rastin, thuhet në komunikatën lëshuar nga policia rajonale e Ferizajt./21Media

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...