Published On: 13 Prill, 2016
Bota |

Arrestohen dy ‘spiunë’ rusë në Stamboll

Dy ‘spiunë’ rusë të dyshuar si të përfshirë në vrasjen e militantit çeçen Abdulvakhid Edelgireyev në Turqi janë arrestuar në një operacion i cili kishte nis punën gjashtë muaj më parë dhe ishte udhëhequr nga inteligjenca turke.

Spiunët e dyshuar janë 52 vjeçari Iurii Anisimov dhe55 vjeçari Aleksandr Smirnov, raporton Habertürk.

Spiunët e dyshuar raportohet se kanë refuzuar tu përgjigjen pyetjeve të policisë.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...