Published On: 15 Dhjetor, 2015

Arrestohen dy shqiptarë në Aargau të Zvicrës

Gjatë kontrolleve rutinë të policisë pak pas orës 19.00, e Shtunë, 12 dhejtor 2015, afër qytetit zviceran Moehlin, kantoni Aargau, janë arrestuar dy shqiptarë, të moshës 28 dhe 30 vjeçarë

“Ndaj tyre rëndonte akuza për vjedhje, por edhe nuk kishin dokumenta qëndrimi në Zvicër,” shkruan polizeinews.ch, duke shtuar se ata janë arrestuar, përcjell Bota sot.

Gjatë arrestimit të tyre ka marrë pjesë edhe roja kufitare.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...