Published On: 25 Shkurt, 2016

Arrestohen dy persona të dyshuar për veprër penale!

Zyrtarët policorë të stacionit policor në jug të Mitrovicës, kanë bërë identifikimin dhe arrestimin e dy personave të dyshuar, mbi dyshimet e arsyeshme për vepër penale ‘lëndim i rëndë trupor’ të raportuar në pasditen  e datës 22 shkurt 2016, në Mitrovicë.

Arrestimi i të dyshuarve L. H. 19 vjeçar, dhe L. H. 17 vjeçar, të dy të përkatësisë etnike shqiptarë shtetas të RKS-së, është bërë në orët e mbrëmjes së djeshme me datën 23 shkurt 2016 në Mitrovicë.

Nga hetimet e deritanishme bëhet e ditur se dy të dyshuarit në bashkëveprim të kenë sulmuar viktimën E. K. 17 vjeçar, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore, ku ngjarjes dyshohet t’i ketë paraprirë një mosmarrëveshje ndërmjet të dyshuarve dhe viktimës.

Dy të dyshuarve pas procedurave intervistuese me vendim të prokurorit të çështjes u është caktuar masa e ndalimit policor. (Gazeta Blic)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...