Published On: 22 Qershor, 2016

Arrestohen 6 serbë që provokonin kalimtarët dhe sulmuan policinë

Gjashtë shtetas të Serbisë janë arrestuar të hënën pasdite në afërsi të fshatit Ramun të Pejës, pasi ata kanë sulmuar fizikisht policët e trafikut rajonal të Pejës, derisa po kryenin detyrën e tyre zyrtare, shruan sot Koha Ditore.

Këto arrestime janë konfirmuar të martën nga Policia e Kosovës në raportin ditor të ngjarjeve brenda 24 orëve.

“Më 20 qershor, rreth orës 14:40, njësiti policor në një pikë kontrolli ka ndalur veturën “Audi” me targa të Serbisë, të cilën e drejtonte një i dyshuar mashkull serb, shtetas i Serbisë, së bashku me pesë pasagjerë po ashtu të dyshuar, meshkuj serbë, shtetas të Serbisë.

Gjatë kontrollit të dokumentacionit të dyshuarit nën ndikimin e alkoolit kanë fyer zyrtarët policorë e më pas i kanë sulmuar. Si pasojë e sulmit katër zyrtarë policorë kanë pësuar lëndime trupore.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...