Published On: 30 Mars, 2016

Arrestohen 5 shqiptarë nga Kosova gjatë gjykimit të grupit të Kumanovës?!

 

Aksion i madh policor në Shkup, bën të ditur Zhurnal. 5 persona të moshës 30 vjeç janë arrestuar nga policia maqedonase rrethë orës 14:30 në afërsi të kompleksit të Gjykatave në Shkup, në kohën kur mbahej gjykimi ndaj grupit të Kumanovës, ku në mesin e tyre ishte edhe i akuzuari ish komandant Sokoli.

5 të arrestuarit janë shtetas të huaj dhe mbahen në polici me qëllim që të zbulohet identiteti i tyre dhe qëllimet pse kanë qëndruar afër godinës së Gjykatës në Shkup. Këta persona janë arrestuar menjëherë pasi policia i ka identifikuar se ata bëjnë lëvizje tepër të dyshimt.

Gjatë arrestimit tek ata janë gjetur materiale shpërthyese, por jo zyrtarisht mësohet se ato materiale kanë qenë vetëm piroteknike. Policia është duke e hetuar rastin me qëllim për të ndriçuar dyshimet.

Jo zyrtarisht mësohet se këta të arrestuar janë nga Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...