Published On: 1 Gusht, 2016
Bota |

Arrestohen 11 ushtarë pasi tentuan kidnapimin e Erdoganit

Forcat speciale të Turqisë, kanë arrestuar 11 ushtarë të dyshuar për involvim në një përpjekje për ta kidnapuar

Presidentin Recep Tayyip Erdogan gjatë muajit korrik, pas një tentative të dështuar për grusht shtet.

11 ushtarët janë kapur në distriktin Ula në provincën Mugla, pasi forcat speciale turke operacionin e realizuan me helikopterë dhe drone, raporton Al Jazeera, transmeton Klan Kosova.

Në mes ushtarëve tani të arrestuar dhe forcave speciale turke, gjatë operacionit ka pasur edhe konflikt të armatosur mirëpo nuk ka pasur të lënduar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...