Published On: 18 Gusht, 2016

Arrestohen 10 veta për krim të organizuar

  • Ndërsa Dogana dhe Policia e Kosovës theksojnë se për rezultatet e sotshme të aksionit kundër krimit të organizuar dhe kontrabandës me mallra do të njoftojë pas përfundimit të aksionit, Koha.net merr vesh për ndalim e së paku dhjetë personave, të implikuar në këto veprimtari të kundërligjshme. Për këta pritet vendimi i prokurorit.

Në aksionin e sotshëm kundër krimit të organizuar dhe kontrabandës, që ka nisur në ortë e hershme të mëngjesit në 17 lokalitete, kryesisht në Gjilan e Prishtinë, ishin të angazhuar 100 doganierë e policë.

Merret vesh se në Fushë Kosovë është zbuluar një fabrikë ilegale, ku prodhoheshin produkte tekstili false.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...