Published On: 21 Maj, 2016

Arnold Gjergjaj humb me nokaut, nuk rezistoi as dy raunde ndaj David Haye-s (Video)

Haye is generously donating profits from O2 ticket sales to Nick Blackwell who had to terminate his career

Boksieri shqiptar Arnold Gjergjaj ka humbur me tri rrëzime për tokë, në më pak se 5 minuta boks, pa ia dal të përfunodojë as dy raunde boksim. Davi Haye tregoi se vërtetë ishte një kampion i madh, dhe që nga fillimi e sulmoi pa ndal Gjergjajn duke e vënë në panik me goditje të shpejta dhe të rënda. Me një fizik të jashtëzakonshëm ai nuk i dha shans Gjergjat të tregohet, edhe pse bilanci statistik i luftrave, i shqiptarit ishte i pa humbje, me 29 fitore, ndërsa Haye nga 29 ndeshje kishte 2 humbje, por sonte ia dha humbje e parë Gjergjajt në boksin profesionist në 30 meqe. Por, në të gjitha statistikat tjera Haye është më mirë, dhe këtë e konfirmoi me fitore.
Gjergjajt duhet ti shërbejë si mësim ky meç para se të vendos për kundërshtarin dhe përballjen. SHQIPTARI.EU

 

Gjergjaj by GazetaExpress

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...