Published On: 23 Maj, 2016

Armë, drogë dhe prostitucion, kapet ‘bosi’ shqiptar

U tregoi efektivëve të policisë një patentë sllovene dhe një emër fals. Në të vërtetë ishte ish – bosi i një bande të shpërndarjes së drogës dhe shfrytëzimit të prostitucionit, i arrestuar, i dënuar dhe i dëbuar më parë nga Italia fqinje.

Bëhet fjalë për 31 – vjeçarin Xhevdet Lamaj, për të cilin dyert e burgut duket se janë rihapur.

Ai u ndalua gjatë një operacioni të policisë italiane në Mogliano, Veneto, ndërsa udhëtonte me një mercedes që drejtohej nga një 47 – vjeçar.

Sipas mediave italiane kanë qenë pikërisht dokumentet false, që Lamaj i ka paraqitur oficerëve të policisë, që ka rritur dyshimet duke bërë që të shoqërohej për në komisariat, për kontrolle të mëtejshme, nga ku dhe doli identiteti i tij i vërtetë.

Ai u arrestua nga oficerët e policisë.

Banda e drejtuar nga Xhevdet Lamaj u shkatërrua në një operacion të koduar nga karabinierët “Kalibri”, në vitin 2011.

11 persona ranë në pranga, si pjesë e kësaj bande të trafikut ndërkombëtar të drogës, shfrytëzimit të prostitucionit dhe trafikut të armëve. Në 2012 – ën gjykata dha në total 26 vite burg për të akuzuarit.

Në 2014–ën Xhevdet Lamaj u dëbuar nga Italia, mesa duket për t’u rikthyer me identitet të rremë./tvklan.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...