Published On: 21 Qershor, 2016

Arifaj: Futbollistët e kombëtares i kam si djemtë e mi

Kryetari Legjendar i Partisë së Fortë, Visar Arifaj, është gjendur në një pozitë të vështirë – çuditërisht – kur është pyetur se cilin nga lojtarët e kombëtares shqiptare të futbollit e do më shumë.

“Të gjithë i dua si të ishin djemtë e mi – ‘me i da, si me m’vra’”, është përgjigjur diplomatikisht politikani më i pasur në Kosovë.

 Megjithatë një nga ta e ka veçuar.

“Nuk mund të them që nga futbollistët shqiptarë e dua më shumë Mërgim Mavrajn, por Mërgimi është viktimë e pasjes së një qëndrimi personal dhe ai e ka parë sa e vështirë është kjo gjë”.

“Ne si shoqëri nuk lejojmë që secili të ketë bindje të veta”, ka vulosur Legjendari.

Ndërsa është ndaluar edhe pak tek tema e nxehtë e ditëve të fundit – feja dhe futbollistët e kombëtares.

“Ka qenë një kohë kur neve politikanëve na ka pëlqyer shumë feja sepse ka qenë mënyrë për kontrollim të masave. Por nuk besoj se tani mund ta bëjmë këtë gjë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...