Published On: 4 Tetor, 2016

Arif Mati: O shqiptarë bijë pellazgësh, trashëgimtar të Aleksandrit Madh… kujdes nga demonët antishqiptarë!

 

Një nga dishepujt më të mëdhenj të shqiptarisë, intelektuali dhe albanologu ndër më të shquarit, pellazgologu Arif Mati, bën thirrje për bashkimin e faktorit shqiptarë, të jetë syçelë dhe të mos harrojë se demonët antishqiptarë janë gjithnjë aktiv, dhe se janë këta që po na zvogëlojnë e po na tresin. Ai na bën thirrje ta zgjojmë krenarinë tonë, neve pasardhësit e Aleksandrit (Lekës) të Madh, Pirros, Skënderbeut, ti kthehemi vlerave tona dhe ta zgjojmë ndërgjegjen.

“O Shqiptarë patriot mos harroni se demonët e vjetër anti shqiptarë janë ende gjallë, ata na përgjojnë, mbikëqyrojnë më të voglën gabim, shfrytëzojnë çdo dredhi për të na zvogëluar, na dobësuar dhe për të zhdukur karakterin kombëtar të Shqiptarëve.. O bijtë e Pelazgosit, Lekës të Madh, Pirros (Burri) dhe të Skënderbeut zgjohuni, dilni nga gjendja letargjike dhe sidomos bashkoheni para se të bëhet shumë vonë”! shkruan akademiku Arif Mati. Shqiptari.eu

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Pelasgus thotë:

  I am Pelasgus from the star SIRIUS SON OF EAGLE !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Mikel thotë:

  Shqiptaret esht momenti me i duhur per tu kthyne origjin e Krishterim ne bisim e te parve ne traditen dhe kulturen Pellazgo-Iliro te cilit ne i perkasim. Shqiptaret duhet te jen me krenar se as nje Popull tjeter jemi Arjant e par jemi Populli para ardhes i Europes sikur ne ti kthehemi origjines Europa do krenohet me ne.Sikurse krenohen me Engjullin ton Messien e Europes Gjergj Kasterjotin.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(2)
 3. Kur shqiptaret e kuptojne nje gje te rendesishme ata bashkohen Sic u bashkuan ne luften e Kosoves C’do familje shqiptare mbajti ne shtepi nje familje kosovare Jo, nje anetar te familjes Por e theksoj dhe njehere mbajti nje familje kosovare pa u shperndare familja andej-ketej Nuk duhet harruar se te debuarit e Kosoves ishin mbi 500 mije vete dhe se Shqiperia ishte ne krize ekonomike per shkak te renies se skemave piramidale kur populli shqiptar kishte humbur gjithe kursimet e tij per nje jete me te mire ne te ardhmen Por nje gje duhet theksuar se shqiptaret nuk kane patur fat me qeverite Populli po te kishte qeverine ne rregull do te bente mrekullira te medha

  Përgjigjiuni
  Pelqej(28) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...